Promoce

by - 31 července


Nějaký ten rok jsme spolu bojovaly. Puberta dala pořádně zabrat mně i mojí mamince. Občas jsme se navzájem trochu potrápily a já ji jistě způsobila nejednu vrásku. O to víc jsem si přála, aby na mě byla pyšná. Věděla jsem že bude, ale jak to podtrhnout? A tak když přišel okamžik proslovu některého ze studentů, vystoupila jsem z řady, abych promluvila. V tu chvíli se jí slzy nahrnuly do očí a já věděla že se mi to povedlo...Proslov ku příležitosti promocí, Brno 2018
Dnešním dnem končí jedna významná etapa našeho života. Před téměř dvaceti lety nás rodiče dovedli jako vykulené prvňáčky s velikánskou školní brašnou do školních lavic. Nyní před vámi stojíme jako titulovaní akademici, kteří se chystají vykročit do dospělého života a ani si vlastně pořádně sami neuvědomujeme, jak to všechno rychle uteklo.

Diplom, který držíme v ruce symbolizuje nejen vypracované domácí úkoly, napsané seminární práce a úspěšné zkoušky. Tyto desky jsou také symbolem snahy, úsilí, trpělivosti a odhodlání. Sami bychom to ovšem nedokázali. Proto chci v první řadě poděkovat všem profesorkám a profesorům, učitelkám a učitelům. Za jejich trpělivost, ochotu a snahu předat nám co nejvíce vědomostí. Častokrát to s námi neměli jednoduché, ale nikdy to nevzdali.

A poděkovat chci za všechny především naším rodinám a přátelům. Zatímco my jsme vylétli z hnízda a užívali si krásné jihomoravské metropole, naši rodiče museli zamáčknout slzu, když naše místa u stolu zůstávala den, co den prázdná. Zatímco my jsme nervózně přešlapávali před zkouškovou místnosti, oni měli zaťaté pěsti a duchem vše prožívali s námi. A zatímco my si půjdeme nechat na úřad vylepšit občanku, oni budou pyšní na své dcerky a syny, ale nikdo je pořádně neocení. Přitom titul rodič je ten nejcennější a při cestě za vzděláním byl naší největší oporou. Proto vám z celého srdce děkuji.

Splnili jsme jednu výzvu a až překročíme práh akademické půdy, naše cesty se rozprchnou různými směry. Věřím, že každý z nás bude na studentská léta vzpomínat s úsměvem. Přeji všem hodně štěstí v další životní etapě.

Děkuji za pozornost...Možná vás bude zajímat

0 reakcí

Děkuji za váš komentář! :)