Mikulov aneb jak si představuji tu pravou Moravu

by - 23 května


Poslední semestry mi daly zabrat tak, že jsem nestíhala nejen blogování, ale také svůj osobní život. Na pár míst jsme se s Danem přesto podívali. Jedním z nich byl Mikulov. Líbil se nám tolik, že jsme ho zařadili na imaginární (a dlouhý) seznam, kde jednou chceme bydlet.


V prvním milým překvapením byla kavárna Něco mezi. Narazili jsme na ní zcela náhodou. Interiér mají opravdu zajímavý a zrovna, když jsem si fotila instalaci na stěně, přišel milý barman s naší objednávkou a omluvou, že má novou džezvu a zatím se mu s ní moc nedaří latte art. Kafe tu měli skvělé a na rozloučenou jsme prý jako kompenzaci dostali domácí croissant. Tak dobrý jsem snad ještě nikdy nejedla.


Prošli jsme si zahrady i nádvoří zámku, vylezli na svatý kopeček a Kozí hrádek, došli až k židovskému hřbitovu a pak bloudili malebnými uličkami. V jedné z nich jsme navštívili domácký podnik, ochutnali výbornou zelňačku a já si dala víno. Bez toho by to nebyla pravá návštěva moravského městečka, že?


Lidé se na nás smáli a vesele povídali, víno jste mohli okoštovat na každém rohu a v ulicích vládla pohoda, které jistě nahrávalo i povedené počasí. Tak takhle nějak si přestavuji tu pravou jižní Moravu! Přestože byla sobota, otevřeno měli všude. Od cukráren a kaváren, přes restaurace po vinárny. Jestli tedy budete mít volný den, pak návštěvu Mikulova určitě doporučuju! :)

Možná vás bude zajímat

2 reakcí

  1. Mikulov je nádherný ♥ Taky by mi vůbec nevadilo strávit v něm trošku víc času a klidně se tam na čas i přestěhovat :)

    Another Dominika

    OdpovědětVymazat
  2. V Mikulově jsem byla s kamarádkami a rodinu mám v blízkosti Mikulova, mám jižní Moravu moc ráda a je fajn, že jsi ji zažila takto pěkně také. :)

    Somethingbykate

    OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář! :)