Balanc v době milující balanc

by - 29 července


Projíždím zeď Instagramu. Přestože jsem za posledních pár měsíců už několikrát promazala lidi, které sleduji, nemůžu se ubránit pocitu, že je minimálně polovina z nich jako přes kopírák. Podobné filtry, stejné pózy, naaranžované snídaně, pojmenované rostliny, slova o souladu s přírodou a rady k sebelásce. I já kdysi chtěla být jako oni. A možná stále chci... nebo nechci?

Když jsem byla malá, mamka mě v zimě pravidelně navlékala do vysokých ponožek a košilek. Ach, to byla potupa! Vysoké ponožky se přeci nenosí, ani v zimě, to je módní faux pas. A co teprve košilka a s ní spojené teplo na ledviny? Když ostatní holky měly bokovky a holé břicho? Za co se mi dříve lidi smáli, dnes by lajkovali. Dnes jsou totiž bílé, vyšší ponožky cool, high wasted kalhoty a zastrkané vršky do nich taky.

Už jako dítě jsem milovala ovesnou kaši a avokádo. Vrstevníci si ťukali na čelo, že oni teda raději půjdou do Meka. A ejhle, náhle se všichni předhánějí ve zdravém stravování a říct, že si občas na ty hranolky zajdu, bych si před některými z nich snad ani netroufla.

Připomíná mi to paradox s klíštětem. Za poslední čtvrt století se už tolikrát změnil způsob jak ho vyndat. Nejprve kroužit po směru hodinových ručiček, jen tímto způsobem ho vyndáte, žádným jiným! Pak se ale přišlo na to, že je lepší s ním kývat. Jakýkoliv jiný způsob je totiž naprosto špatně. Na momentální "jediný správný" postup si pravděpodobně nevzpomenu. A nebo krvácení z nosu. Zaklonit a nebo předklonit? Kolikrát se to už v průběhu let změnilo?

Každý ví, co je správně. Dříve to byla dokonalost, dnes zase silné řeči o sebelásce, lásce k přírodě, nenávist k plastům a hlavně balanc. Ten především! Každý totiž ví, že je správné dělat vše, co můžeme, ale nebát se občas zhřešit. Ať se to týká přírody, vlastního těla, volnočasových i pracovních aktivit. Důležité je o tom všem mluvit a neustále to každému připomínat. Tento nadužívaný pojem tak začíná kdekoho otravovat. Jako kdysi slovo sebeláska. Je ho moc, je všude... Ale možná, že když chvíli počkáme, ho brzy vystřídá něco dalšího...

Ne že bych s tou myšlenkou nesouhlasila... Jen... nechybí nám na sociálních sítích, kde neustále mluvíme o balancu, ten opravdový balanc? A pokud ano, co s tím?...

Možná vás bude zajímat

1 reakcí

  1. Upřímně, už jsem taky psala článek o tom, proč mě vlastně moderní influencerky většinou nebaví. Všichni jsou jak přes kopírák. I spousta blogů. Všichni čtou stejný knihy, hlásají stejný hesla a sledují stejný filmy. Není to špatně, lidé vždy chtějí být oblíbení. Fakt to nikomu nevyčítám. Na druhou stranu mě ani nebaví lidé, kteří ostatní nazývají ovce a snaží se být extrémně jiní. A to je ten balanc. Dělat to, co mě doopravdy baví. Čuchat k novinkám i ke klasice. Vybrat si, co nás opravdu baví.

    Ale jak říkám, nikomu to nemůžu zazlívat. Jsme jen lidé a lidé se přizpůsobují. Je to naše základní činnost a těžko můžu něco přirozenému kritizovat. Proto si pak vážím těch, kteří něco dělají trošičku jinak. Třeba jinak píšou. Ale ne způsobem, že se nechtějí přizpůsobit a na krev, ale přirozeně, kdy si věří. To mě baví úplně nejvíc.

    JAK SI UCHOVAT PSYCHICKÝ ZDRAVÍ V TÝHLE BLÁZNIVÝ DOBĚ | TIPY | Verča ze Ztracena v Praze

    OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář! :)