Coffee, do I need you?

by - 26 srpna


Na chvilku vypnout a zastavit se. Ucítit tu vůni. Na jazyku hořkost, v rukách příjemně teplý hrnek, v hlavě čisto. Káva je pro mě víc než jen nápoj, který prý dodává energii. Jde spíš o takový rituál, chvilku, kterou mám jen pro sebe. Pár minut než usednu k pracovnímu počítači, vyrazím na autobus, který mě odveze do školy, nebo se vydám vstříc ruchu velkoměsta. Káva se zkrátka stala součástí mého života.

Naučila jsem se pít ji hořkou, bez cukru a mléka, i když to pár let trvalo. Jeden šálek denně, dva, tři... Kolik už je moc? 

Nepatřím mezi ty, kteří si dají cappuccino a klepou se jim ruce. Vlastně bych klidně mohla vypít espresso před spaním a jít si lehnout. Kofein na mě nemá žádný velký vliv. Ale protože poslední dobou každou chvíli vidím články nabádající ke kávovému půstu, rozhodla jsem se vyzkoušet si to na vlastní kůži. Slibovali příval energie, lehčí vstávání a kdesi cosi... A výsledek?

Ranní budík bolel stejně jako každý jiný den, energii mi to neubralo ani nepřidalo. Akorát posílilo vůli, někdy bylo opravdu těžké odolat. Po týdnu to vzdávám. Můžu se hrdě hlásit mezi závisláky, kteří si to sice uvědomují, ale nic s tím dělat nebudou. Omluvím to nízkým tlakem a potřebou relaxu. Vždyť každý má svou neřest, ne? :)

A jak to máte s kávou vy? :)

Charlotta

Možná vás bude zajímat

1 reakcí

  1. Já měla také od kávy týden půst... myslela jsem, že to vydržím dýl, ale nešlo to a i když mi káva stále vadí na žaludek, miluji ji! :) Ta chuť prostě za to stojí, piji také bez cukru, ale mléku neodolám.

    Somethingbykate

    OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář! :)