Bude svatba

by - 19 června


Všichni máme svojí pohádku. Ta moje začíná jednoho slunečného dopoledne, kdy šéfredaktor v redakci marně shání fotografa. Jako úplný nováček netuším, že si zvednutou rukou zadělám na několik náročných měsíců. Kromě psaní totiž budu běhat na všemožné akce, prodírat se davem a fotit výstavy i autonehody. Ale to je zase jiný příběh. Tenhle den mě totiž přivedl na ulici plnou deštníků s nápisem Všechno začíná setkáním. Nadšená ukazuji veselé snímky editorům, kteří je prý dají na titulku.
...
Hodinu před půlnocí dobíhám do baru. Utahaná po celodenní šichtě v novinách a večerní práci ve vinárně, ovíněná a vysmátá vcházím dovnitř a on se rozhodne, že teda neodejde. Tak tam sedíme u jednoho stolu, povídáme si o všem možném a já se stále chlubím, že moje fotka bude na úvodní stránce novin. Je jediný, kdo mě poslouchá a od koho mi druhý den pípne zpráva s tím, že noviny viděl.
...
Známe se tři roky. Vyzkoušeli jsme si delší odloučení i intenzivní společný čas. Překonali pár neshod a vybudovali první společné doma. Už víme, co znamená ta starost a péče o lásku. Mám pocit, že jsme spolu vyrostli.
...
Stojíme na speciálním místě a koukáme si do očí. Oběma se rozbuší srdce. Vím co se chystá udělat a jsem nervózní spolu s ním. Pak si klekne na koleno, navléká mi na ruku ten nejkrásnější prstýnek a odcházíme domů. Máme pocit, že se vlastně nic zásadního nemění a přece je všechno jiné. Chvíli je to jen naše a právě na ten čas vzpomínáme oba nejradši.
...
Vybírám svatební šaty, ochutnáváme první várku koláčků a tiskneme oznámení. Dívám, jak zkouší tmavomodrý oblek, který si chce vzít k oltáři. Budeme svoji, opakujeme si. Mám pocit, že nemůžu být šťastnější.

Možná vás bude zajímat

7 reakcí

 1. Ježiš to je tak krásně napsaný, Míši! Moc vám to přeju, ať jste i nadále šťastní <3

  OdpovědětVymazat
 2. Juuu, to je hezký. :)) Tak vám přeji, ať se svatba vydaří a celé manželství, ať je krásné. :)) Snad se žádosti také někdy dočkám. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Achjo, tahle romantika. Miluju lásku a hrozně všem jí okolo přeju. Já se před skoro rokem rozešla po 4 a půl letech a zatím mě akorát všichni zklamali. A to jich ani moc nebylo, protože je furt posraná izolace a já nesnáším seznamky. Ale nechci znít jako škarohlíd. Já mam vždy radost, když má někdo svoji milovanou polovičku a cítí se ok a bezpečně. Co je v životě důležitější než pohoda?

  JAK SI UCHOVAT PSYCHICKÝ ZDRAVÍ V TÝHLE BLÁZNIVÝ DOBĚ | TIPY | Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář! :)