Místo na svatbu

by - 30 října


Představu o místu svatební oslavy jsem měla od začátku poměrně jasnou. S manželem jsme se shodli na tom, že by se nám líbilo uspořádat svatbu, která bude volná, pohodová, hosté se sjedou během pátečního odpoledne či sobotního rána a budou moct zůstat až do neděle. Důležité tedy bylo, abychom mohli všechny na místě ubytovat, k dispozici měli zahradu a místo se nám líbilo. Protože má moje rodina chalupu v Českém ráji, na které jsem trávila velkou část svého dětství a manželovi tenhle kraj také přirostl k srdci, chtěli jsme se vzít právě tam.

Po tom, co jsem strávila x hodin procházením fotek na Pinterestu a vyhlédla si desítky krásných stodol či jiných prostor na Instagramu, viděla jsem nás na jednom z těchlech míst. Obepsala jsem tedy pár z nich a zjistila, že to tak jednoduché nebude. Většina z nich byla několikanásobně dražší, než byl náš budget, termíny obsazené i více než rok dopředu, někteří měli tak tvrdě nastavený pravidla, že nebylo možné vybrat si catering podle sebe, mít živou kapelu a podobně a jinde se nedalo vymyslet ubytovaní pro všechny hosty. 

Nakonec jsem se proklikala až na stránky statku Ostružno. Místo s kouzelným špejchárkem pro novomanžele, velkou zahradou, na kterém bylo možné připravit svatební tabuli i postavit stany pro část hostů a pergolou, kde se dalo grilovat. Musela jsem trochu ustoupit ze svých původních požadavků, ale kdybychom měli znovu vybírat místo, zvolili bychom právě tohle.

A kdybych měla dát radu budoucím nevěstám? 

  • Nejprve si stanovte, jakou částku jste ochotni za pronájem dát a kolik plánujete hostů, od toho se všechno odvíjí.
  • Chcete místo s restaurací? Nebo plánujete vlastní catering? Pojedete na obřad někam nebo bude vše na jednom místě? I od toho by se měl výběr odpíchnout.
  • Napiště raději na více míst a jděte si vše prohlédnout osobně. Komunikace s majiteli hodně napoví o jejich přístupu.
  • Místo je potřeba zarezervovat s velkým předstihem. Klidně i rok dopředu. Podle termínu pak můžete ladit další věci.
  • Zkuste si představit, jak by se dalo místo nazdobit. Často se z obyčejných objektů dá vytvořit kouzelný prostor s krásnou atmosférou.
  • Myslete také na ubytování hostů v případě, že nemáte hostinu nedaleko jejich bydliště. Spousta objektů je někde na samotě a vy tak budete muset řešit rozvoz svatebčanů ze z oslavy domů. Někde se dá řešit ubytováním stany. To je ale dobré předem prokonzultovat s majitelem.
  • Hostina pod širým nebem je sice krásná, vždy je ale dobré mít v záloze ještě mokrou variantu. 
Kdyby vás ještě něco napadlo, dejte vědět do komentářů! :)

Charlotta.

Možná vás bude zajímat

0 reakcí

Děkuji za váš komentář! :)